Вже більш як 10 років 🖤 ми займаємось підтримкою та розробкою новинних сайтів. Сайти для ЗМІ — наша спеціалізація, ми експерти
Створення сайту новин — непроста задача, як може здатись на перший погляд. Новинні сайти користуються популярністю та вирізняються значними навантаженнями та відвідуванністю.
Навіть регіональні сайти новин (ЗМІ), при правильному підході до редакційної політики, можуть мати десятки, а то й сотні тисяч відвідувань щодня.
Як зробити сайт новин популярним?
Насамперед потрібно робити унікальний та корисний контент. В іншому випадку сайт буде нецікавим.
Вимоги до сайту новин
Фактори, які варто врахувати при створенні вебсайту для ЗМІ.
- Подавати інформацію якісно. Унікальний дизайн та нестандартні рішення до відображення контенту. Ні в якому разі не використовувати шаблони.
- Створювати різні формати новин. На сайті новин потрібно готувати контент у форматах зручних для сприйняття та подальшого поширення. Зокрема, відеоновини, фотопублікації, статті, аналітичні дописи, прямі трансляції, збірні публікації, інтерв’ю, репортажі та інші. І вебсайт має дозволяти поширювати ці формати у різних соціальних мережах та пошукових системах з використанням їхніх інструментів публікації: Instant Articles та AMP від Google.
- Витримувати значні навантаження. Сайт потрібно правильно спроєктувати та розробити відповідну архітектуру, щоб він був розрахований на збільшення відвідуваності. А також бути швидким відповідно до вимог Google Page Speed.
- Бути захищеним від атак. Інформація на новинному ресурсі повинна відповідати поглядам редакції і сайт має бути захищеним від втручання сторонніх осіб у його роботу та в інформаційне наповнення. Тому сайт треба розробляти так, щоб він був стійкий до різного типу зломів та маніпуляцій.
- Мати зручну адмінку для новин. Адмін-панель — основний інструмент журналіста/редактора. Адмінка сайту новин повинна бути мегазручною та швидкою. Мати безліч корисних функцій: перевірка контенту на унікальність, швидкий переклад, вставка та обробка статичних та анімованих зображень.
- Мати можливість розширюватись. Редакція має доповнювати функціонал свого сайту, вигадувати нові функції та формати подачі інформації, мати можливість представляти контент та адаптовувати інтерфейси під потреби та задачі.
- Бути мультимовним. Вебсайт новин в Україні має виходити обов’язково українською. Але багато вебсайтів мають спадщину у вигляді контенту російською, а деякі паралельно виходять й англійською. Тому структура сайту, готовність адмінки, експортів новин, API, мобільних додатків — важливі фактори при виборі продукту.
Модулі для сайту новин
Вебсайти новин наче і схожі між собою, але вирізняються внутрішньою будовою та функціональністю.
- Конструктор головної
- Наші сайти новин вирізняються тим, що редакція може вибудовувати головну сторінку відповідно до задач. Скажімо, на вихідні головна може виглядати, як заклик почитати кілька аналітичних статей та текстів. В день, коли є якісь надзвичайні події — перевага на головній віддається прямим трансляціям та оперативним новинам. Коли є тема дня, тоді певні категорії або новини з цієї теми додаються у стрічку або навіть закріплюються у структурі. Більш докладно описано у кейсі про те, як ми робили Бабель.
- Медіасховище
- У наших вебсайтів є надзвичайно зручний модуль роботи з медіафайлами (зображеннями, фото та відео). Нарізка відповідних мініатюр фотографій, повторне використання, їхня вставка у тіло новин здійснюється за мить і це не вимагає надзвичайних знань роботи з html/вебом та навичок роботи у фотошопі.
- Система попереднього перегляду (preview)
- Для підготовки публікацій та перевірки відображення контенту є система, яка дозволяє побачити новину/текст чи статтю на сайті лише для модератора/редактора. Ця публікація не потрапляє у стрічку, не з’являється в категорії та не вивантажується на зовнішні ресурси. Вона доступна лише за тимчасовим URL, який закритий від індексації та немає можливості поширення.
- Мікросервіси
- Сайти новинних холдингів, такі як ТСН, мають у собі багато мікросервісів (відділених програмних продуктів від самого сайту), які відповідають за виконання окремих задач. Для прикладу: мікросервіс по роботі з візуалом, який отримує зображення від редактора, обробляє його, оптимізує, нарізає мініатюри, складає на відповідні сервери та повертає лише адреси збережних файлів. Мікросервіс по роботі з відео, аналогічно обробляємо відеофайли на окремих серверних потужностях. Мікросервіс по роботі з PUSH-повідомленнями, який займається розсилкою інформаційних звісток користувачам. Мікросервіс по роботі з лонгрідами та спецпроєктами.
- Система вставок (embed)
- Сучасний сайт ЗМІ оперує контентом з інших ресурсів та соціальних мереж. В адмін-панелі створюється зручна система роботи з такими вставками, візуальне відображення ще на етапі редагування відповідає 100% тому, що буде на сайті.
- Банерна система
- Управління банерними місцями на сайті, зручність заміни та управління відображенням здійнюється через інтерфейс рекламіста. Для того, щоб розмістити банер на сайті чи замінити тізерну мережу, звернення до програміста не потрібне.
Сайт новин для друкованого видання
Для прикладу Forbes та Фокус, які мають друковані журнали, повноцінно розвивають онлайн-ЗМІ, яке має свою спеціалізацію та аудиторію.
Функціональність цих сайтів відрізняється, різним є і їхнє інформаційне наповнення, а об’єднує їх потужний програмний продукт, який забезпечує безперебійну роботу цих ЗМІ.